transport ponadgabarytowy

W niektórych obszarach przemysłu koniecznością dla odpowiedniego funkcjonowania jest transport ładunków, które swoimi wymiarami oraz masą przekraczają normy prawne odnośnie poruszania się po drogach. Z pomocą przy transporcie ładunków ponadgabarytowych mogą przyjść doświadczeni specjaliści z branży TSL z firmy DPV Logistic.

Kiedy mamy do czynienia z takim transportem? Transport ponadgabarytowy musi swoimi wymiarami (wraz z pojazdem oraz naczepą) przekraczać jedną z dopuszczalnych norm. Całkowita dopuszczalna długość wynosi 16,5 metra, maksymalna wysokość to 4 m, natomiast szerokość – 2,5 m. Ponadto, jeżeli pojazd wraz z towarem, kierowcą oraz paliwem waży więcej niż 42 tony – również jest uznawany jako transport ładunków ponadgabarytowych. Wystarczy, aby jedna z tych norm została przekroczona. Przykładowo, gdy długość naczepy wynosi 13 m, jej wysokość 3,5 m, natomiast jej szerokość to 3 m – są to ładunki ponadgabarytowe.

Usługi tego typu wymagają skorzystania z umiejętności doświadczonego kierowcy, specjalnego pojazdu, zaplanowania trasy, ale również odpowiednich zezwoleń. Dane przedsiębiorstwo potrzebuje przede wszystkim zezwolenia na transport ponadgabarytowy. Koszt każdego zezwolenia jest ustalany indywidualnie, na podstawie przebytej trasy oraz stopnia przekroczenia wymiarów. Z firmą DPV Logistic nie musisz martwić się o formalności związane z transportem ponadgabarytowym. Mając na względzie zadowolenie naszych Klientów, tam gdzie jest to możliwe, działamy na podstawie danych nam upoważnień i odciążamy maksymalnie Klienta ze żmudnych przygotowań do transportu ponadgabarytowego.

Zlecenia tego typu zawsze się różnią, dlatego transport ładunków ponadgabarytowych jest wykonywany z indywidualnym podejściem. Ważne jest szczegółowe zaplanowanie trasy. Należy uwzględnić czy dane mosty są w stanie wytrzymać ciężar, pojazd może zmieścić się pod danymi wiaduktami / tunelami, unika się również ciasnych ulic. Niekiedy potrzebne są zadania specjalne, z demontażem oznakowania ulic i ich ponownym zamontowaniem włącznie. DPV Logistic specjalizuje się w tego typu wyzwaniach, co daje nam ogromną przewagę w branży. Nasza firma nie działa zachowawczo i jest pewna swoich możliwości transportu ładunków ponadgabarytowych.

Transport ponadgabarytowy to coś więcej niż wysłanie kierowcy odpowiednim pojazdem we wskazane miejsce. W przypadku takich zleceń liczy się praca zespołowe. W DPV Logistic nad całym przedsięwzięciem czuwają eksperci z zakresu logistyki, którzy ustalają odpowiednią trasę, ale również zapewniają bezpieczeństwo przejazdu i koordynację wszelkich działań koniecznych do pełnego sukcesu. Nasi logistycy czuwają nad całym procesem – od organizacji załadunku, przez całą trasę, aż po rozładunek danego towaru i ewentualne przywrócenie infrastruktury do stanu pierwotnego.  Świadczymy także usługi obsługi pilotażu ładunków ponadnormatywnych.

Przedsiębiorstwo DPV LOGISTIC przewozi ładunki ponadgabarytowe zapewniając kompleksowość usług. Tyczy się to nie tylko szczegółowego zaplanowania trasy, uzyskania wymaganych zezwoleń i dokumentacji, lecz możliwe jest to przy pomocy dużego doświadczenia pracowników.

DPV LOGISTIC SP. Z O.O.

ul. Srebrna 12 /85-461 Bydgoszcz

+48 571 281 570

biuro@dpvlogistic.pl

Asystentka zarządu - Aleksandra Prajs
Dyrektor Handlowy -
Maciej Opłatkowski